SEO Başarısızlığı ve Başarı İçin İpuçları

SEO - Search Engine Optimization - with an arrow pointing up.
Ağu 14 2015

SEO Başarısızlığı ve Başarı İçin İpuçları

Türkiye’nin En İyi Seo Firmaları Türkiye’nin En İyi Seo Uzmanları Seo Firmaların Harita Bilgisi

SEO başarısızlığı pek çok SEO firmaları ve kişinin karşılaşmak istemediği bir sorun. SEO başarısızlığının en büyük nedeni ise yanlış ve eksik optimizasyon yaklaşımları. Yapılan SEO’nun başarısız olması optimizasyon yapan seo ajansın ya da kişinin işini ne kadar iyi yapıp yapmamasından ve internetin hatalı kullanılmasından kaynaklanıyor. SEO’nun başarılı olması ise yine

En çok kullanılan web site tekniklerini ve yapılmaması gerekenleri merak ediyorsanız yazımızı sonuna kadar takip edin.

Kopyala Yapıştır

SEO başarısızlığının en büyük sebebi kopyala yapıştır mantığı. İçerik kopyalayarak web sitelerini optimize ettiklerini düşünenler yanılıyorlar maalesef. Başka web sitelerinde yer alan içerikleri kullanarak başarılı olamazsınız. Aynı içeriklere sahip olan diğer web siteleri gibi spam olarak adlandırılıp gerilere düşersiniz.

Kelime Etiketleme

Aşırı derecede anahtar kelime etiketlemek web sitenin geriye düşmesine neden olur. Aslında hedef sözcükleri öne çıkaran ve yararı olan bu yöntemin dikkatlice kullanılması gerekiyor.

Sonsuz Liste (Infinite Scroll)

Sayfaları Infinite Scroll sayesinde istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Normalde SEO için yararlı olduğu düşünülen bu yöntem aslında o kadar iyi bir uygulama değil. Kullanıcıların sitede kalma oranlarını düşürdüğü için tercih edilmesi hata olarak adlandırılıyor.

Otomatik Slider

Aşırı slider yüklemek SEO başarısızlığına sebep olur.

Pop-up Blocker

Özellikle içeriklerin ulaşıma engellenmesi için kullanılan pop-up blocker ile Google sıralamanız etkilenir. SEO hataları içinde en büyüklerinden biri de kullanıcılara web site içeriklerini göstermemektir.

Auto-Play Anything

Otomatik olarak çalan sesler ve oynatılan videolar SEO hatalarından biridir. Ziyaretçilerinizin web sitenizi kısa sürede terk etmesine neden olmaktadır. Bu durum da arama motorlarındaki sıralamanızı düşürür.

Banner Reklamlar, Promosyon Kutuları

SEO

Banner ve promosyon reklamlar barındırmayan web siteleri SEO açısından tamamlanmış sayılmazlar. Kullanıcılar ve arama motorları tarafından fark edilmenizi sağlayan bannerlar ve promosyon kutuları ziyaretçi trafiğinizi artıracak.

 

Ağır Yüklenen Site

Web sitenin ağır yüklenmesi de bir SEO hatası. Kullanıcılar internet sayfalarının hızlı yüklenmesini istiyorlar. Dolayısıyla web sitenizin ağır yüklenmesi ziyaretçi kaybetmenize neden olabiliyor.

İstanbul Seo Firmaları

 

Başarılı Bir SEO Çalışması İçin İpuçları

Başarılı bir SEO web sitenizi üst sıralara çıkarır. Eğer arama motorlarında üst sıralarda yer almak istiyorsanız SEO püf noktaları size yardımcı olacak.

  • Doğru metni oluşturun.

Başarılı bir SEO çalışması için ilk adım benzersiz, yalın ve kusursuz bir metin oluşturmaktır. Kullanıcılara faydalı ve eksiksiz içerik vermelisiniz.

  • Arama motoru beklentilerini karşılayın.

Arama motorları sizden sürekli güncellenecek ve artı puan kazandıracak içerikler beklerler. Bu nedenle yeni kelime stratejilerine uyumlu olarak içeriklerinizi oluşturun.

  • H1 etiketini kullanın.

SEO konusunda başarılı olmak isteyenler sayfalarında kesinlikle H1 etiketlerini kullanmalıdırlar. İçerik ile alakalı şekilde kullanılan H1’ler web sitenin üst sıralara çıkma ihtimalini kuvvetlendirirler.

  • Doğru anahtar kelimeler belirleyin.

Sektörünüzle ve firmanızla ilgili anahtar kelimeleri doğru seçin. Bunun için Google kelime araçlarını kullanın. İnternet kullanıcılarının en çok arama yaptıkları kelimelerle içeriklerinizi oluşturun.

  • Anahtar kelimelerinizi çok kullanmayın.

Anahtar kelime yoğunluğunu iyi tespit etmelisiniz. . Anahtar kelimelere makale içerisinde yer verirken aşırıya kaçmamalısınız.

  • Sayfalara link vermek SEO’ya katkı sağlar.

Web site içerisindeki alakalı metinlerde kelimeler aracılığı ile sayfaları birbirine bağlamak gerekir. Bu linkler doğal SEO kaynağı olur ve web siteyi üst sıralara çıkarır.

  • Mutlaka bir site haritası oluşturun

SEO açısından site haritası oluşturmak oldukça önemlidir. Site haritası tüm sayfalarınızı ve bu sayfalara giden linkleri içereceği için, arama motoru robotları web sitenizi çok kısa bir sürede tarayacak ve indeksleyecektir.

Yorum Yapın

E postanız Yayınlanmayacak