seo firma secimi
Ağu 11 2014

SEO Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Türkiye’nin En İyi Seo Firmaları Türkiye’nin En İyi Seo Uzmanları Seo Firmaların Harita Bilgisi

SEO firması seçmek, web sitelerini üst sıralara çıkarmak isteyen kişi ve kuruluşların günümüzde en zor süreçlerinden biri. İnternet dünyasının her geçen gün artan web siteleri arasından sıyrılmak ve önde gelenleri arasında olmak için SEO uzmanları aracılığı ile sitelerinize optimizasyon yaptırmalısınız. Ancak SEO firması seçerken dikkat etmeniz gereken hususlar var. Kriterlerinizi belirlerseniz size uygun bir firma ile çalışırsınız.

İlk Olarak Hedefinizi Belirleyin!

Web sitenizin hedefi nedir? Kimlere ulaşmak istiyorsunuz? İlk olarak hedef kitlenizi ve sektörünüzde yer almak istediğiniz konumu seçerseniz başarıya daha kolay ulaşırsınız.

Uzmanım Diyene Aldanmayın!

SEO uzmanı olduğu konusunda sizi ikna etmeye çalışanlara itibar etmeyin. SEO hayatımıza yeni giren bir kavram olduğu için SEO uzmanları dahi her geçen gün kendini yenilemek zorunda olan insanlardır. Bu nedenle sektörde 10 – 15 yıllık SEO’cuyum diyene değil sürekli öğrendiğini ve geliştiğini ifade edenlerle güvenin.

Tek Başına SEO Yapan Kişilere Güvenmeyin!

SEO bir ekip işidir, tek başına hizmet veren kişilerle çalışmamaya özen gösterin. Optimizasyon yapabilmek için kişinin kod ve tasarım bilgisine sahip olması, hedef kelimelerde içerik yazabilmesi, sosyal medyayı etkili kullanması gerekir. Bu nedenle SEO firmaları ayrı bölümlerini görevlendirerek optimizasyon yaparlar.

Ofisini Görmediğiniz Firma İle Çalışmayın!

SEO uzmanları olmayan ancak kendisini SEO firması diye tanıtan ajanslarla çalışmayın.

3 Ayda İlk Sıra Garantisi Verenlere İnanmayın!

Kimse arama motorlarında 1. sıra garantisi veremez, vermemeli! Size 3 – 4 ayda ilk sırada yer alacağınızı söyleyen kişilere güvenmeyin. Arama motorlarınızın sitenize güvenmesi, yazılarınızı indekslemesi tahmin ettiğinizden daha uzun sürer.

Süreçten Önce Ücret Konuşan Kişilerle Çalışmayın!

SEO firmaları size öncelikle optimizasyon sürecini anlatmalılar. Paket uygulamalar ve fiyatlarından bahsedenlerden uzak durun. . Bazı SEO firmaları, arama motorlarında üst sıra garantisi verir ancak paranızı aldıktan sonra bir daha karşınıza çıkmaz.

Google Partneri Olmayan SEO Firmalarına Güvenmeyin!

Google Partner sertifikası SEO firmaları için artık gerekli. Güveninizi kazanacak bu sertifika ile firmanın kalitesinden emin olabilirsiniz. Ancak sadece bu belgeye güvenmemenizde de fayda var.

Sorumluluk Almayan SEO Firmaları İle Çalışmayın!

Sözleşme yapmadan işe başlamayın! Sözleşmelerinize de arama motorlarında görünürlüğünüzü engelleyecek bir durumda sorumluluk alan SEO firmaları ile çalışın.

SEO Hedef Kelimelerinde İlk Sayfada Yer Alanlarla Çalışın!

SEO kelimeleri içerisinde aranılan hedef kelimelerde ilk sayfalarda çıkan SEO firmaları ile çalışın. Bu durum güveninizi kazanacaktır.

Sahte Referanslar Oluşturanlara İnanmayın!

Referansları sahte olan SEO firmalarına güvenmeyin.  Firmadan hangi web sitelerini optimize ettiği hakkında resmi raporlar isteyin.

Analiz Yapmadan Çalışan SEO Firmalarına İnanmayın!

SEO firmaları öncelikle web sitenizin analizini yapmalılar. Analiz yapmadan optimizasyona başlayan kişi ve kuruluşlardan uzak durun.

Türkiye’nin En İyi Beş Seo Firması

 

SEO Firmanızın Sosyal Medya Hesaplarını İnceleyin!

Sosyal medyada aktif olmayan, müşterilerine ve takipçilerine cevap vermeyen SEO firmaları ile çalışmayın.

Dikkat Etmeniz Gereken Diğer Hususlar

  • Gerçek alan adlarına sahip olmayan,SEO sosyal medya
  • Black SEO yöntemlerini kullanan,
  • Diğer müşterileri ile köprü sayfalar üzerinden çalışan,
  • Başkasının SEO kitaplarını kaynak olarak gösteren,
  • Anahtar kelimelerini satan,
  • İlk sayfayı rekabeti düşük ve uzun anahtar kelime grupları üzerinden garanti eden,
  • Sahte bilgi ve belgeleri kullanan,
  • Dizinden kaldırılan alan adlarını size satmaya çalışan,
  • İstediğiniz zaman ulaşamadığınız SEO firmaları ile çalışmayın!

SEO Firması Seçerken Kendinizi Kandırmayın!

Hileli SEO uygulamaları yapanlar sitenizi ilk birkaç ay üst sıralarda çıkaracak, sonrasında ortadan kaybolacaklardır. Sizi kandırmalarına izin vermeyin! Profesyonelliğine güvendiğiniz kişi ve ajanslarla çalışın SEO firması seçerken itibarınızdan olmayın.

Herhangi bir dolandırıcılık durumuyla karşılaşırsanız da Tüketici Mahkemelerine başvurun!

Yorum Yapın

E postanız Yayınlanmayacak